• 15 marca 2024

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Ostatni dzień IX KFN

Ostatni dzień festiwalu rozpoczęliśmy od recytacji uczennic – zwyciężczyń wojewódzkiego konkursu recytatorskiego. Tym razem w szkole podziwialiśmy kunszt recytatorski Heleny Pyrsch kl. 4d2, Natalii Pogorzelskiej kl. 4d1, Hanny Hajduk 2d3 i Mileny Wilchelm 2m, a także grupa niemiecka 4c/4d1 wzięła udział w quizie „that’s Europe” i rywalizowała z Berufskolleg w Beckum w Niemczech.

Obejrzeliśmy prezentacje:

• Małgorzaty Gładczak i Marka Chmielnickiego kl. 4c  pt. „Średniowieczne rycerstwo”,
  • Nataniela Dynaka kl. 2c  pt. „Sport i jego druga ciemna strona”,
  • Aleksandry Biolik, Emilii Szczepanek i Marty Jarząbek kl. 2d1 pt. „Prawo rzymskie – znaczenie i zastosowanie w świecie współczesnym”,
  • Jagody Cieślik, Jagody Kowalik, Julii Jarząb, Natalii Adamczyk, Nataszy Komisarczyk, Marty Łaskawskiej pt. „Wpływ alkoholu na funkcjonowanie mózgu”,
  • Dawida Szostaka kl. 3e pt. „CONCORD PLANE”,
  • Hanny Hajduk kl. 2d3 pt. „Szekspir i jego wpływ na rozwój języka”,
  • Zofii Bindy i Leny Morawiec kl. 1c pt. „Was wird in DACHL gegessen?”,

Wysłuchaliśmy również wykłady naukowe:

• dra Zygmunta Kowolika, Politechnika Śląska, pt. „Automatyczne sterowanie”,
  • dra Grzegorza Gawrona pt. „Projektowanie uniwersalne jako idea w dążeniu do osiągania partycypacji społecznej”,
  • mgr Mariusza Wierzgonia pt. „Współczesne problemy miast z perspektywy biologa”,
  • mgr Mariusz Wierzgoń pt. „Czym są gatunki inwazyjne i dlaczego mogą być niebezpieczne”,
  • dr Anny Durkalec pt. „Teleskop Kosmiczny Jamesa Webba i jego odkrycia”,
  • mgr Aleksandry Rak – spotkanie z pisarką i wykład „Napisz i wydaj swoją pierwszą książkę”
  • a także naszej nauczycielki mgr Natalii Nowosad pt. „Przyjaźń – sztuka czy przypadek”.

Poza tym odbyły się: warsztaty chemiczne, quiz z języka polskiego dla uczniów klas pierwszych, warsztaty „Anatomia serca i nerki” oraz dyktando.

W festiwalowe dni działo się bardzo dużo – warsztaty, wykłady naukowe,quizy, konkursy i prezentacje naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim wykładowcom za uświetnienie naszego IX Kruczkowskiego Festiwalu Nauki.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i dziękujemy za ich interesujące prezentacje. Nie możemy doczekać się naszego kolejnego festiwalu i wspólnych wyzwań.