Olimpiady przedmiotowe

Udział w olimpiadach przedmiotowych 2020/2021:

XXV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności:

Paweł Ścierski – finalista,

Martyna Kucz, Inga Pieczul – udział w II etapie

XIV Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki:

Natalia Moćko – laureatka I stopnia

Marta Wleklińska – laureatka I stopnia

Gabriela Czapska – laureatka III stopnia

Dawid Dulian – laureat III stopnia

Zuzanna Jarlaczyńska – laureatka III stopnia

Julia Sadecka – laureatka III stopnia

Adam Mężydło – finalista

XIV Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z fizyki:

Natalia Moćko – laureatka I stopnia

XXXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej:

Martyna Kucz – finalistka

  1. Olimpiada Chemiczna:

Mateusz Kunert – finalista

Hanna Loska – udział w II etapie

  1. Olimpiada Biologiczna: Grzegorz Baj, Beniamin Bożek, Maciej Nychudział w II etapie

XLVII Olimpiada Geograficzna: Dawid Kutynia – udział w II etapie

Olimpiada Wiedzy Chemicznej org. przez Wydział Chemiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie: Julia Dragon, Hanna Loska, Mateusz Kunert, Paweł Ścierski, Marta Zielińska – udział w II etapie

  1. Olimpiada Języka Angielskiego: Martyna Bieńczyk, Maciej Lewicki – udział w II etapie

LI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: Maja Cybulska – udział w II etapie XXXIII Olimpiada Filozoficzna: Maja Cybulska – udział w II etapie

XLVII Olimpiada Historyczna: Jakub Skapczyk  – udział w II etapie

XXXI Ogólnopolska Olimpiada Teologiczna: Martyna Kucz – udział w II etapie Olimpiada Lingwistyki Matematycznej: Anna Fortuna, Kacper Kozak, Lena Mann, Hanna Powierża, Mikołaj Raszka, Natalia Wachel – udział w II etapie

Olimpiady przedmiotowe rok szkolny 2019/2020

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Olimpiady przedmiotowe rok szkolny 2019/2020

  1. Olimpiada Biologiczna:

finalistka – Agnieszka Czapska – klasa 3 c1

kwalifikacja do II etapu – Kalina Hajok – klasa 3 c1, Grzegorz Baj – klasa 2 c

Opiekun: mgr Elżbieta Pękała

  1. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna:

finalista z wyróżnieniem – Piotr Ludynia – klasa 3 e2

kwalifikacja do II etapu: Aleksandra Lewandowska – klasa 3 e2

Opiekun: mgr Grzegorz Bartosz

 

XIII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z matematyki:

finaliści: Agnieszka Czapska – klasa 3 c1, Piotr Ludynia – klasa 3 e2,

Hanna Jarlaczyńska – klas 3 e1

Opiekunowie: mgr Grzegorz Bartosz, mgr Joanna Wojtynek

kwalifikacja do II etapu: Kacper Sagan – klasa 3 e2, Mikołaj Zawada – klasa 3 e2

Opiekun: mgr Grzegorz Bartosz

 

IX Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku:

Daria Socha – klasa 3e1 – laureatka I miejsca

Opiekun: mgr Lucyna Staniczek

XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej:

kwalifikacja do II etapu – Grzegorz Baj – klasa 2 c

Opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności:

kwalifikacja do II etapu – Aleksandra Biolik – klasa 3 d2

Opiekun: mgr Elżbieta Pękała

  1. Olimpiada Chemiczna:

kwalifikacja do II etapu – Mateusz Kunert – klasa 2 e1

Opiekun: mgr Anna Opyrchał

XVIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej:

kwalifikacja do półfinału: Anna Fortuna – klasa 1c, Mikołaj Raszka – klasa 1d2-n, Lena Mann – klasa 2d2, Mikołaj Powierża – klasa 3e1

Opiekun grupy: mgr Katarzyna Ścisłowicz

XIII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z fizyki:

kwalifikacja do II etapu – Bartosz Pękała – klasa 3 e2, Mikołaj Zawada – klasa 3 e2,

Michał Mikołajczyk – klasa 3 e2

Opiekun: dr Mariusz Niemiec

XLVI Olimpiada Historyczna:

kwalifikacja do II etapu (część pisemna): Karolina Plewnia – klasa 1 d2, Maciej Nych – klasa 2 d2, Jakub Skapczyk – klasa 2 d2, Bartosz Ogórek – klasa  3 e1,

Opiekunowie: mgr Lucyna Staniczek, mgr Natalia Nowak

kwalifikacja do II etapu (część ustna): Nikodem Chylaszek  – klasa 2 d2

Opiekun: mgr Lucyna Staniczek

 

  1. Olimpiada Języka Niemieckiego:

kwalifikacja do II etapu (część pisemna):  Agnieszka Czapskaklasa 3 c1

opiekun: mgr Jan Ryl

kwalifikacja do II etapu (część ustna):  Monika Baron – klasa 3 c2

opiekun: mgr Ruta Seidel

  1. Olimpiada Języka Angielskiego:

kwalifikacja do II etapu (część pisemna):  Gabriela Mikulska – klasa 3d1

Opiekun: mgr Agnieszka Pyrsch

kwalifikacja do II etapu (część ustna):  Aleksandra Palka – klasa 2 e2

Opiekun: mgr Agnieszka Koszyk

L Olimpiada Literatury i Języka Polskiego:

kwalifikacja do II etapu: Maja Cybulska – klasa 2 d2

Opiekun: mgr Małgorzata Pawlik-Pszczółka

 

XXX Olimpiada Teologii Katolickiej:

kwalifikacja do II etapu: Aleksandra Liszka – klasa 1d2, Natalia Wachel – klasa 1e-n

Opiekun: ks. Paweł Łazarski

Olimpiady przedmiotowe rok szkolny 2018/2019

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Udział w olimpiadach przedmiotowych:

  1. Olimpiada Biologiczna: Kamil Dziuk – udział w etapie centralnym

Agnieszka Czapska, Zuzanna Korczyńska – udział w etapie okręgowym

opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej: Grzegorz Baj – finalista etapu okręgowego

opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XLV Olimpiada Geograficzna: Julia Biela, Justyna Kuśmierz – udział w etapie okręgowym

opiekun: mgr Iwona Wrzos-Stefan

XLV Olimpiada Historyczna: do II etapu zakwalifikowany Kacper Kunc

opiekun: mgr Lucyna Staniczek

  1. Olimpiada Języka Niemieckiego: do II etapu zakwalifikowane Monika Baron, Kamila Stachoń

opiekun: mgr Ruta Seidel

XLIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: w szkolnym etapie wzięła udział Daria Socha

opiekun: mgr Aleksandra Juranek

LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: do etapu okręgowego zakwalifikowana Magdalena Makuła

opiekun: mgr Olga Ryguła

  1. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna: do II etapu zakwalifikowani Aleksandra Lewandowska, Piotr Ludynia

opiekun: mgr Grzegorz Bartosz

XII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z matematyki: Aleksandra Lewandowska – tytuł laureata

opiekun: mgr Grzegorz Bartosz

do II etapu zakwalifikowani Agnieszka Czapska, Mateusz Krawczyk, Bernard Moćko

opiekunowie: mgr Grzegorz Bartosz, mgr Anna Łęszczak, mgr Joanna Wojtynek

XII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z fizyki: Mateusz Krawczyk, Bernard Moćko – laureaci III stopnia

opiekun: mgr Justyna Tobiasz

do II etapu zakwalifikowani  Bartosz Bołdys, Jakub Jędrzęjak

opiekun: mgr Justyna Tobiasz

XII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z informatyki: do II etapu zakwalifikowana  Aleksandra Lewandowska

III  Olimpiada Cyfrowa:  do II etapu zakwalifikowany Adam Rzepka

opiekun: mgr Ruta Seidel

Olimpiady przedmiotowe rok szkolny 2017/2018

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

LXIV OLIMPIADA HISTORYCZNA

Uczeń Adrian Wagstyl – laureat

Opiekun: mgr Lucyna Staniczek

59. OLIMPIADA WIEDZY O POLSCE I ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM

Uczeń Adrian Wagstyl – laureat

Uczennica Magdalena Makuła – udział w etapie okręgowym

Opiekun: mgr Olga Ryguła

LXIV OLIMPIADA CHEMICZNA

Uczeń Mateusz Tokarz – finalista

Opiekun: mgr Anna Opyrchał

LXIX OLIMPIADA MATEMATYCZNA

Uczennica Agnieszka Czapska – udział w zawodach okręgowych

Opiekun: mgr Grzegorz Bartosz

XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH z matematyki

Marcin Zielonka, Malwina Cieśla – udział w drugim etapie

Opiekun: mgr Grzegorz Bartosz

XI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH z informatyki

Marcin Zielonka – udział w drugim etapie

III OLIMPIADA WIEDZY O III RP, COPTIOSH

Uczennica Magdalena Makuła – I miejsce w etapie okręgowym

Opiekun: mgr Olga Ryguła

V edycja OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O PRAWACH

CZŁOWIEKA W ŚWIECIE WSPÓŁCZESNYM, COPTIOSH

Uczennica Magdalena Makuła – udział w etapie okręgowym

Opiekun: mgr Olga Ryguła

VIII edycja OLIMPIADY WIEDZY O PAŃSTWIE I PRAWIE

Uczennica Wiktoria Kwoka – udział w etapie okręgowym

Opiekun: mgr Olga Ryguła

41. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczennica Monika Baron – udział w etapie okręgowym

                    Opiekun: mgr Ruta Seidel

                                                                   42. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Uczniowie Kacper Ciucias i Łukasz Karaś – udział w etapie okręgowym

Opiekun: mgr Katarzyna Ścisłowicz

Olimpiady przedmiotowe rok szkolny 2016/2017

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

LXIII OLIMPIADA CHEMICZNA

Uczeń Mateusz Tokarz – finalista

Opiekun: mgr Anna Opyrchał

X OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH Z MATEMATYKI

Uczennica Zuzanna Rozmus – laureatka

Uczennica Malwina Cieśla – uczestniczka II etapu

Opiekun: mgr Jolanta Batko

Uczennica Małgorzata Suchogórska – uczestniczka II etapu

Opiekun: mgr Iwona Łapaj

X OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH Z FIZYKI

Uczeń Ryszard Zawiła – laureat

Uczennica  Zuzanna Rozmus i uczeń  Marcin Zielonka – uczestnicy II etapu

Opiekun: mgr Justyna Tobiasz

VI OLIMPIADA WIEDZY O GÓRNYM ŚLĄSKU

Uczennica Hanna Germanek – laureatka

Uczeń Adam Woch – finalista

Opiekun: mgr Lucyna Staniczek

II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

Uczeń Adrian Wagstyl – laureat,  VI miejsce w kraju

Opiekun: mgr Olga Ryguła

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY HISTORYCZNEJ

Uczeń Adrian Wagstyl – laureat, X miejsce w kraju

Opiekun: mgr Lucyna Staniczek

V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O III RP

Uczeń Adrian Wagstyl – finalista

Opiekun: mgr Olga Ryguła

56.OLIMPIADA BIOLOGICZNA

Uczennica Karolina Żelezny – uczestniczka II etapu

Opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XXXII  OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Uczeń Krzysztof Matuszek – uczestnik II etapu

Opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XXI  OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

Uczniowie: Joanna Jędrzejas, Maciej Ścierski – uczestnicy II etapu

Opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XLVII OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Uczennica Liliana Marszołek – uczestniczka II etapu

Opiekun: mgr Małgorzata Bartosik

XXIX OLIMPIADA FILOZOFICZNA

Uczeń Adam Woch – uczestnik II etapu

Opiekun: mgr Małgorzata Pawlik-Pszczółka

XXVII OLIMPIADA TEOLOGII KATOLICKIEJ

Uczennica Edyta Bugajska i uczeń Daniel Krzywda – ex aequo V miejsce podczas finału II etapu

Opiekun: ks. Paweł Łazarski

 40. OGÓLNOPLSKA OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczennica Dominika Pustelnik – uczestniczka II etapu

Opiekun: mgr Jan Ryl

XLIII OLIMPIADA GEOGRAFICZNA

Uczennice  Julia Biela i Patrycja Krzystolik – uczestniczki II etapu

Opiekun: mgr Iwona Wrzos–Stefan

Olimpiady przedmiotowe – rok szkolny 2014/2015

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

38. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Robert Rozkoszny – finalista

XLIV OLIMPIADA BIOLOGICZNA

Grzegorz Garus – finalista

OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH Z MATEMATYKI

Sebastian Domarecki i Jakub Kłąb – finaliści

V OLIMPIADA JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Paulina Olender – finalistka

OLIMPIADA WIEDZY O GÓRNYM ŚLĄSKU

Małgorzata Szewczyk – laureatka
Magdalena Węglarz – finalistka

LXI OLIMPIADA CHEMICZNA

Dennis Paruzel i Krzysztof Cwynar – udział w etapie wojewódzkim

XXXVIII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO

Paulina Olender – udział w etapie wojewódzkim

39. OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klara Synowiec – udział w II etapie okręgowym

XLV OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Małgorzata Podemska – udział w zawodach II stopnia

OLIMPIADA FILOZOFICZNA

Anna Nowacka – udział w zawodach II stopnia

OLIMPIADA HISTORYCZNA

Paweł Fortuna – udział w zawodach II stopnia

XXX OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Aleksandra Gładyś, Grzegorz Garus, Paweł Fortuna – finaliści etapu wojewódzkiego

Olimpiady przedmiotowe – rok szkolny 2013/2014

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

37. OLIMPIADA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Kevin Synowiec – laureat

LX OLIMPIADA CHEMICZNA
Maciej Dyrbuś – laureat oraz nagroda specjalna PAN za najlepiej w Polsce rozwiązane zadania olimpijskie w dziedzinie chemii organicznej

VII OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH Z CHEMII
Maciej Dyrbuś – laureat

VII OLIMPIADA O DIAMENTOWY INDEKS AGH Z MATEMATYKI
Michał Cieśla – finalista

III OLIMPIADA WIEDZY O GÓRNYM ŚLĄSKU
Kacper Zagała – laureat

II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O GOSPODARCE
Filip Prasałek – finalista

XXXVII OLIMPIADA JĘZYKA FRANCUSKIEGO
Paulina Olender i Patrycja Rzeszowska – udział w etapie rejonowym

XLIV OLIMPIADA LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO
Małgorzata Podemska – udział w etapie rejonowym

XLIII OLIMPIADA BIOLOGICZNA
Agnieszka Noga – laureatka eliminacji okręgowych