• 15 marca 2024

800 470 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Prawa Konsumenta

Wczoraj (14.03.24) klasa 3e z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta wzięła udział w panelu dyskusyjnym pt. „Uczciwe i odpowiedzialne wykorzystanie sztucznej i inteligencji w relacjach z konsumentami” na Uniwersytecie Ekonomicznych w Katowicach. Uczniowie mogli usłyszeć o tym, jak rozwój sztucznej inteligencji wpłynął na życie konsumentów, o korzyściach i zagrożeniach, które niesie ten rozwój, a także zasięgnąć opinii ekspertów dotyczących regulacji w zakresie wykorzystywania sztucznej inteligencji w relacjach z konsumentem. Reprezentant firmy Amazon opowiedział o tym, w jaki sposób przetwarzane są dane klientów, by lepiej sprostać ich oczekiwaniom.

Na koniec uczniowie mieli okazję zadać pytania ekspertom, zarówno na forum, jak i prywatnie.