SPORT

W sztafetowych biegach przełajowych najlepsi 🙂

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

W ubiegły czwartek, 27 września, odbyły się mistrzostwa miasta szkół ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych. Drużyna „Kruczka” w składzie: Jakub Kostecki, Bernard Moćko, Kamil Krawczyk, Piotr Szeląg, Kacper Śmigiel oraz Jan Hachuła zdobyła I miejsce awansując do zawodów rejonowych. Ale to nie koniec:) Pierwsze były również nasze dziewczyny. Pobiegły w składzie: Julia Stec, Agnieszka Czapska, Aleksandra Zając, Magda Wilk, Wiktoria Niemczyk i Hanna Jarlaczyńska. Gratulujemy!

Sport – rok szkolny 2013/2014

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Sport2

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

OTWARTE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA LOK JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW W STRZELECTWIE SPORTOWYM
Uczennica Katarzyna Hryniewiecka – II miejsce

ZAWODY DRUŻYNOWE DZIEWCZĄT:
• I miejsce w rejonowych sztafetowych biegach przełajowych,
• II miejsce w licealiadzie rejonowej i II miejsce w licealiadzie powiatowej w tenisie stołowym szkól ponadgimnazjalnych
• XIII miejsce w finale licealiady młodzieży szkolnej województwa śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych

ZAWODY DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW:
• III miejsce w licealiadzie powiatowej w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych

TYTUŁ SPORTOWCA ROKU
Uczennica klasy I d Wiktoria Kraszewska za swoje osiągnięcia sportowe uzyskała tytuł Sportowca Roku. Indywidualnie i zespołowo Wiktoria uzyskała:
• I miejsce w biegach przełajowych na szczeblu miejskim oraz rejonowym
• II miejsce w tenisie stołowym na szczeblu miejskim oraz rejonowym
• II miejsce w piłce siatkowej, II miejsce w piłce koszykowej, II miejsce w piłce siatkowej (plażowej) na szczeblu miejskim oraz III miejsce w piłce ręcznej na szczeblu miejskim

Sport – rok szkolny 2014/2015

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Sport

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

I miejsce w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Tychach w kategorii dziewcząt
III miejsce w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej w Rejonie w kategorii dziewcząt

Indywidualne sukcesy w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej:
Dorota Chodzidło – I miejsce w biegu na 100 m w Rejonie
Mateusz Kupień – III miejsce w biegu na 400 m w Rejonie
Magda Świderka – II miejsce w biegu na 800 m w Rejonie

I miejsce w Mistrzostwach Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt 
II miejsce w Mistrzostwach Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt

Indywidualne sukcesy w tenisie stołowym:
Sandra Sobańska – II miejsce

II miejsce w Mistrzostwach Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt
II miejsce w Mistrzostwach Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Chłopców
III miejsce w Mistrzostwach Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt 
III miejsce w Mistrzostwach Miasta Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt

Indywidualne sportowe sukcesy naszych uczniów poza kalendarzem Szkolnego Towarzystwa Sportowego Tychy
Sylwia Łaskawska – IV miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorów w Hokeju na Lodzie Dywizji II A
Katarzyna Fijoł – II miejsce w Mistrzostwach Świata Dywizji I Q – U 18 w Hokeju na Lodzie. W tym dodatkowe wyróżnienie indywidualne – najlepszy bramkarz turnieju
Jakub Chudyba – XVII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Siatkówce

Sport- rok szkolny 2015/ 2016

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Sport3

WIKTORIA KRASZEWSKA – najlepszym sportowcem szkół ponadgimnazjalnych miasta Tychy

SYLWIA ŁASKAWSKA – osiągnięcia indywidualne

Międzynarodowy Turniej w Hokeju Kobiet na Lodzie (U 18), Sheffield (Anglia) – 2 miejsce

Turniej Nadziei Olimpijskich, Debreczyn (Węgry) – 4 miejsce – Hokej Kobiet na Lodzie (U 18)

Mistrzostwa Świata dywizji IQ – Radenthein (Austria) – 6 miejsce – Hokej Kobiet na Lodzie (U 18)

Mistrzostwa Świata dywizji IIA – Bled (Słowenia) – 1 miejsce (awans do dywizji IB – Hokej Kobiet na Lodzie (kadra seniorek)

MISTRZOSTWA MIASTA W TENISIE STOŁOWYM

Karolina Januś – I miejsce – indywidualnie w Tychach

Weronika Januś – III miejsce indywidualnie w Tychach

Wiktoria Kraszewska – IV miejsce indywidualnie w Tychach

Karolina Januś, Weronika Januś, Wiktoria Kraszewska – I miejsce dziewcząt w Tychach drużynowo

Daniel Krzywda – I miejsce indywidualnie w Tychach

Wojciech Bandzerewicz – II miejsce indywidualnie w Tychach

Daniel Krzywda, Wojciech Bandzererewicz, Jakub Ratka – I miejsce chłopców w Tychach drużynowo

Weronika Januś – I miejsce indywidualnie w rejonie

Karolina Januś – II miejsce indywidualnie w rejonie

Weronika Januś, Karolina Januś, Karolina Pęczak – I miejsce dziewcząt drużynowo w rejonie

Wojciech Bandzerewicz – III miejsce indywidualnie w rejonie

Daniel Krzywda – V miejsce indywidualnie w rejonie

Daniel Krzywda, Wojciech Bandzerewicz, Piotr Żeleźniak – III miejsce drużynowo chłopców w rejonie

Karolina Januś – VI miejsce indywidualnie w województwie śląskim

Weronika Januś – IX miejsce indywidualnie w województwie śląskim

Weronika Januś, Karolina Januś, Karolina Pęczak – III miejsce w woj. śląskim

MISTRZOSTWA MIASTA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW

Karol Marciniak, Robert Andraka, Łukasz Latusik, Filip Krzyżowski, Krzysztof Łukowicz, Szymon Wróbel – III miejsce

MISTRZOSTWA MIASTA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

Dorota Chodzidło, Wiktoria Kraszewska, Barbara Janota, Kinga Biolik, Karolina Gola, Sylwia Złotecka – I miejsce

SZKOLNA LIGA LEKKOATLETYCZNA

Barbara Janota, Kinga Biolik, Dorota Chodzidło, Karolina Pęczak, Wiktoria Kraszewska, Agata Kiszczak, Oliwia Drosdek, Karolina Masztaler, Sylwia Złotecka, Karolina Gola – I miejsce

Mariusz Bojarski, Szymon Bogdan, Szymon Wróbel, Paweł Gołosz, Karol Marciniak, Robert Andraka, Jakub Cygler, Piotr Tomala, Mateusz Kupień, Szymon Reck, Paweł Zygłowicz – IV miejsce

MISTRZOSTWA MIASTA – SIATKÓWKA DZIEWCZĄT

Karolina Pęczak, Karolina Leśniewska, Wiktoria Kraszewska, Patrycja Dziurowicz, Karolina Masztaler, Martyna Chrzanowska, Kinga Bomba, Aleksandra Olchawa

Paulina Widłok, Sandra Żurek, Magda Odwrot – II miejsce

MISTRZOSTWA MIASTA – KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT

Wiktoria Kraszewska, Dorota Chodzidło, Karolina Pustelnik, Paulina Widłok, Karolina Leśniewska, Agata Kiszczak, Karolina Pęczak, Patrycja Dziurowicz, Magda Odwrot

Karolina Januś, Aleksandra Olchawa, Hanna Germanek – III miejsce

Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2016/2017

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

LICEALIADA  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA TYCHY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

            Uczennice: Weronika Januś, Karolina Januś, Karolina Pęczak zajęły II miejsce.

 Opiekun: mgr Jarosław Grabowski

  LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA TYCHY W ZAWODACH REJONOWYCH

Uczennice: Weronika Januś, Karolina Januś zajęły I miejsce.

Opiekun: mgr Jarosław Grabowski

 FINAŁ LICEALIADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

Uczennice: Weronika Januś, Karolina Januś zajęły I miejsce.

Opiekun: mgr Jarosław Grabowski

OGÓLNOPOLSKI DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT

I CHŁOPCÓW DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Uczennice: Weronika Januś, Karolina Januś zajęły IX miejsce.

            Opiekun: mgr Lucyna Kałek

ZAWODY MIEJSKIE ORAZ REJONOWE

W SZKOLNEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

            Uczennice: Patrycja Dziurowicz, Kinga Biolik, Karolina Pęczak, Ida Grela, Julia Stec, Magdalena Bieniek, Edyta Bugajska, Aleksandra Bąk, Karolina Januś,

Natalia Tomiło, Julia Wersel  zajęły I miejsce

Opiekun: mgr Lucyna Kałek

LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA TYCHY

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W TYCHACH

            Uczennice: Kinga Biolik, Natalia Tomiło, Edyta Bugajska, Agata Kiszczak, Julia Stec, Nikola Czech zajęły I miejsce

Opiekun: mgr Lucyna Kałek

LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA TYCHY

W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

            Uczennice: Patrycja Dziurowicz, Sandra Żurek, Aleksandra Olchawa, Marta Wącirz, Magdalena Odwrot, Martyna Chrzanowska, Pęczak Karolina, Leśniewska Karolina, Nikola Czech, Julia Chmielewska, Zuzanna Synowska, Karolina Masztaler zajęły II miejsce

Opiekun: mgr Marcin Nycz

LICEALIADA  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA TYCHY

W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

            Uczniowie: Wojciech Bandzerewicz, Daniel Krzywda, Piotr Żeleźniak zajęli I miejsce

Opiekun: mgr Jarosław Grabowski

ZAWODY REJONOWE LICEALIADY  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

Uczniowie: Wojciech Bandzerewicz, Daniel Krzywda, zajęli II miejsce

Opiekun: mgr Jarosław Grabowski

            LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA TYCHY

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH W TYCHACH

            Uczniowie: Bernard Moćko, Jakub Musiał, Paweł Seweryn, Karol Marciniak, Krzysztof Łukowicz, Filip Krzyżowski zajęli II miejsce

Opiekun: mgr Jarosław Grabowski

LICEALIADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ MIASTA TYCHY

W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

Uczniowie: Bartosz Blada, Piotr Ciszewski, Tomasz Kubik, Jakub Musiał, Wiktor Bąk, Jakub Łącki, Artur Wojdan, Szymon Tuz, Paweł Kulak, Piotr Żeleźniak, Jan Prażuch zajęli II miejsce,

         opiekun: mgr Jarosław Grabowski

FINAŁ LICEALIADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W PŁYWANIU DRUŻYNOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Uczniowie: Hanna Góralczyk, Kinga Biolik, Sylwia Złotecka, Maria Wyleżuch, Natalia Tomiło, Liliana Marszołek, Karolina Malcharek, Edyta Kordek,Zuzanna Czerwińska, Ryszard Zawiła, Kacper Czerwiński, Daniel Kowalik, Kamil Krawczyk, Paweł Kulak, Maciej Mołdrzyk, Dominik Rolnik, Robert Andraka

zajęli I miejsce

Opiekun: mgr Marcin Nycz

Osiągnięcia sportowe rok szkolny 2017/2018

150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

LICEALIADA – WOJEWÓDZKIE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
VI miejsce – Robert Andraka, Jakub Kostecki, Bernard Moćko,
Kamil Krawczyk, Piotr Szeląg, Kacper Śmigiel
Opiekun: mgr Lucyna Kałek

WOJEWÓDZKIE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
IX miejsce – Zuzanna Baraniec, Joanna Bremek, Agnieszka Czapska, Anna Grabowska, Maria Hanusik, Natalia Tomiło,
Opiekun: mgr Lucyna Kałek
WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
IX miejsce – Maja Chwałek, Maria Hanusik
Opiekun: mgr Lucyna Kałek
WOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA PŁYWACKIE
V miejsce – Kacper Czerwiński, Jan Gołębski, Aleksander Jagiełło, Daniel Kowolik,
Kamil Krawczyk, Mikołaj Malec, Kamil Pordzik, Dominik Rolnik
Opiekun: mgr Jarosław Grabowski
REJONOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA
I miejsce – Edyta Bugajska, Aleksandra Fijołek, Maria Hanusik, Weronika Łupieżowiec, Marcelina Pach, Karolina Pęczak, Julia Stec, Natalia Tomiło, Julia Wersel,
Opiekunowie: mgr Lucyna Kałek, mgr Jarosław Grabowaki
REJONOWE, DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA PŁYWACKIE
I miejsce – Kacper Czerwiński, Jan Gołębski, Aleksander Jagiełło, Daniel Kowolik,
Kamil Krawczyk, Mikołaj Malec, Kamil Pordzik, Dominik Rolnik
Opiekun: Jarosław Grabowski
REJONOWE, DRUŻYNOWE ZAWODY PŁYWACKIE
III miejsce – Michalina Augustyniak, Zuzanna Czerwińska, Aleksandra Fijołek, Julia Garus, Kalina Malcharek, Marcelina Pach, Julia Szyja, Natalia Tomiło
Opiekun: Jarosław Grabowski
REJONOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM
II miejsce – Weronika Januś i Karolina Januś
Opiekun: mgr Jarosław Grabowski
REJONOWE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM
III miejsce – Wojciech Bandzerewicz, Dawid Krzywda
Opiekun: mgr Jarosław Grabowski
REJONOWE MISTRZOSTWA W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ
I miejsce – Maja Chwałek, Maria Hanusik
Opiekun: mgr Marcin Nycz
MIEJSKIE MISTRZOSTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
I miejsce – Robert Andraka, Jakub Kostecki, Kamil Krawczyk, Bernard Moćko,
Piotr Szeląg, Kacper Śmigiel
Opiekun: mgr Lucyna Kałek
MIEJSKIE MISTRZOSTWA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
I miejsce – Zuzanna Baraniec, Joanna Bremek, Agnieszka Czapska,
Maria Hanusik, Weronika Januś, Natalia Tomiło
Opiekun: mgr Lucyna Kałek
REJONOWA LIGA LEKKOATLETYCZNA
I miejsce – Edyta Bugajska, Aleksandra Fijołek, Maria Hanusik, Weronika Łupieżowiec, Marcelina Pach, Karolina Pęczak, Julia Stec, Natalia Tomiło, Julia Wersel,
Opiekunowie: mgr Lucyna Kałek, mgr Jarosław Grabowski