• 15 listopada 2021

960 720 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Spotkań cd.

15 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas 3d2n i 3d2 z absolwentem Kruczka.

Dr Czesław Martysz absolwent Kruczka i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, absolwent dziennych studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH, doktor nauk ekonomicznych, od 2014 r. wykładowca na Podyplomowych Studiach „Prawo i Ekonomia Rynku Kapitałowego”, od 2015 r. adiunkt w Zakładzie Finansów Przedsiębiorstwa w Instytucie Finansów SGH; posiadacz licencji maklera papierów wartościowych; od 2009 r. zawodowo związany z rynkiem finansowym jako makler giełdowy, doradca private banking, doradca specjalistycznych niebankowych instytucji finansowych; od 2018 r. ekspert ds. nieskarbowych papierów dłużnych (DCM origination) w centrali Banku Pekao SA. W wolnym czasie zapalony podróżnik, fotograf i żeglarz, emerytowany bas chóru SGH, jednym słowem człowiek wielu pasji, a dla Kruczkowiczów po prostu niezapomniany Wiolonczelista.

W pierwszej części naszego spotkania, od naszego gościa, mogliśmy się dowiedzieć między innymi o „trójkącie oszustw” w oparciu o badania Donalda Cresseya i o nadużyciach finansowych. Była to pasjonująca edukacja finansowa.

W drugiej części usłyszeliśmy o uczelni SGH, co warto studiować i na jakich kierunkach.

Dziękujemy za podzielenie się swoimi doświadczeniami i życiowymi osiągnięciami. Będzie to z pewnością kolejny impuls w wyborze kierunku studiów i kariery zawodowej.