ŁĄCZYŁA ICH NIEPODLEGŁA

  • 24 września 2021

ŁĄCZYŁA ICH NIEPODLEGŁA

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

II EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO ŁĄCZYŁA ICH NIEPODLEGŁA. OBYWATELE                           II RZECZYPOSPOLITEJ W KL AUSCHWITZ

21 września 28-osobowa grupa uczniów i uczennic z klas drugich i trzecich KRUCZKA  wzięła udział w wizycie studyjnej w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu., w ramach II edycji projektu edukacyjnego Łączyła ich Niepodległa. Obywatele  II Rzeczypospolitej w KL Auschwitz. W trakcie wizyty uczestnicy zobaczyli prezentację wprowadzającą do tematyki projektu, następnie zwiedzili dawny obóz zagłady Auschwitz – Birkenau, a na koniec wzięli udział w warsztacie poświęconym losom obywateli II Rzeczypospolitej więzionym w KL Auschwitz – Birkenau, m.in. Ryfki Laskier i Mariana Turskiego.

 

WRZESIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

23 września, w ramach obchodów miesiąca pamięci narodowej, delegacja złożona z uczennic klasy 2 c-n złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary ludobójstwa na kresach południowo – wschodnich, znajdującym się na cmentarzu komunalnym na Wartogłowcu. Podczas uroczystości został odśpiewany hymn państwowy oraz Rota.