Mateusz Kunert i Agnieszka Skrzypczak finalistami XIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego

  • 10 czerwca 2019
150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Mateusz Kunert z klasy I e1 i Agnieszka Skrzypczak z klasy III c zostali finalistami XIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Instytut Chemii  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.  Konkurs składa się z dwóch etapów: pierwszy ma formę pisemną, drugi to finał, część laboratoryjna. W części pisemnej uczestnicy rozwiązywali zadania testowe i problemowe, w finale musieli zmierzyć się „manualnie” z zadaniami laboratoryjnymi.

W tegorocznej edycji XIII Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego wzięło udział 237 uczniów z 26 szkół z całej Polski. Do etapu finałowego finału dostało się 32 najlepszych uczestników. Bardzo cieszymy się, ż w ich gronie znaleźli się Mateusz i Agnieszka.

Mateusz Kunert powiedział, że chemia pasjonuje go przede wszystkim jako nauka, która oferuje niezwykłą różnorodność, chociaż szczególnie jest mu bliska chemia organiczna. Uważa, że gdy ktoś lubi jakiś przedmiot, a jego nauka sprawia mu przyjemność, to dzięki sumienności oraz umiejętności odpowiedniego gospodarowania czasem jest się w stanie naprawdę wiele osiągnąć.

Uczniom i ich opiekunowi serdecznie gratulujemy!