KLP Kruczkowska Liga Piłkarska

  • 11 czerwca 2019

KLP Kruczkowska Liga Piłkarska

960 720 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

MAMY NOWYCH MISTRZÓW KLP! Absolutna dominacja w finale, 3e znokautowała klasę 2d2 aż 8:2! Mecz od początku był pod kontrolą tegorocznych maturzystów, którzy z minuty na minutę przeprowadzali coraz lepsze i składniejsze akcje, zaznaczając tym swoją przewagę. Strzelanie dość szybko rozpoczął Kacper Śmigiel – człowiek, który na zawsze zapisze się złotymi zgłoskami na kartach naszej wspaniałej ligi, absolutny bohater tego spotkania, autor aż czterech bramek! To w głównej mierze dzięki jego świetnej postawie mecz wyglądał tak, a nie inaczej. Kolejną postacią wiodącą w tym meczu był Jakub Wrześniewski, autor hat-tricka. Gdy do tej dwójki dodamy silnego i świetnie grającego tyłem do bramki Jakuba Łąckiego, oraz znakomitego kreatora Remika Kulińskiego, to naprawdę ciężko jest się dziwić, że to właśnie klasa 3e zdeklasowa w tym roku rywali. Wartościowe zmiany przez cały czas trwania rozgrywek dawał również Bartosz Bołdys oraz Karol Pyka, których obecność na ławce tylko pokazuje siłę tej drużyny. Zawsze waleczna i grająca ambitnie 2d2 nie była w stanie nic w tym meczu zrobić, pomimo ogromnego zaangażowania widać było braki fizyczne i techniczne, tego dnia piłka nie słuchała się „Anglików”. Również świetny w półfinale Łukasz Polakowski nie był w najlepszej formie, ale nie oszukujmy się – pod takim ostrzałem, jaki miał miejsce w trakcie tego pojedynku, każdy bramkarz skapitulowałby prędzej czy później. Jednak nie da się ukryć, że nie był to dzień bramkarza 2d2. Mecz skończył się smutnym akcentem, którym był samobój Mateusza Ubowskiego, który ustalił w ten sposób wynik spotkania na 8:2.
Z pewnością finał był meczem do zapamiętania, głównie ze względu na dużą ilość bramek i świetną postawę maturzystów, dla których to zwycięstwo było idealnym zwieńczeniem trzech lat zmagań w naszej lidze – rok temu po zaciętym półfinale przegrali z późniejszymi zwycięzcami – ówczesną 3e, a dwa lata temu rozgrywki zakończyły się na tej fazie.
Tegoroczne udało się za to przeprowadzić od początku do końca, dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim drużynom, które miały chęci i nie wycofały się w trakcie rozgrywek. A do wszystkich drużyn, które się poddały apelujemy o dojrzałość na przyszły rok, szczególnie, że nie jest chyba bardzo trudną rzeczą znaleźć godzinę w ciągu tygodnia, żeby przyjść zagrać mecz. Skoro maturzystom udało się to bez problemu, młodszym rocznikom sztuka ta powinna udać się tym bardziej. Zwłaszcza, że nikt nikogo nie zmusza do zapisów, a liga ta ma przede wszystkim, tak jak cała piłka nożna, sprawiać radość i zawodnicy grając w niej mają się po prostu dobrze bawić.
Tak więc gratulujemy jeszcze raz klasie 3e za kapitalny finał, i miejmy nadzieję, że za rok KLP zyska jeszcze większe zainteresowanie!
3e 8:2 2d2
4x Śmigiel, 3x Wrześniewski, Ubowski (og.)
Czosnyka, Karwat

Gratulacje dla selekcjonera prof. Jarosława Grabowskiego.