Debata oksfordzka

• 31 marca 2019

Znowu debatowaliśmy

1024 576 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

W czwartek 28 marca w tyskiej mediatece odbył się międzyszkolny konkurs debat oksfordzkich. Naszą szkołę reprezentowała drużyna przygotowywana przez Panią prof. Lucynę Staniczek, a tworzyły ją Agnieszka Rybicka, Paulina Stasieczek, Daria Socha i Paulina Miszczak. Dziewczyny debatowały dwa razy, z dwoma różnymi drużynami, na dwa różne tematy. Pierwsza debata dotyczyła korzyści dla rozwoju człowieka płynących z internetu. Podczas drugiej rywalizowaliśmy z II L.O zastanawiając się, czy lepiej wybudować stadion czy bibliotekę. Obie rozgrywki wygrała kruczkowska drużyna z wynikiem 5:0. Nasze koleżanki dały z siebie wszystko, były bardzo dobrze przygotowane co zostało docenione przez jury. Dzięki tak dobremu wynikowi kruczkowska drużyna przeszła do drugiego, finałowego etapu debat oksfordzkich który odbędzie się 30 kwietnia. Trzymamy kciuki za dziewczyny i życzymy im powodzenia!