Klub Europejski wziął udział w Euroscoli w Strasburgu

• 2 lutego 2019
1024 681 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

W czwartek 31 stycznia 24 uczniów ze szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunami p. Agnieszką Drong i p. Agnieszką Gemborys wzięło udział w Euroscoli w Strasburgu czyli symulowanym młodzieżowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego. Wyjazd do siedziby Europarlamentu oraz udział w tym niesamowitym wydarzeniu był nagrodą w konkursie wiedzy o UE organizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego. Młodzież przez cały dzień obradowała podczas „posiedzeń plenarnych” oraz uczestniczyła w posiedzeniach „komisji parlamentarnych,” poznając innych młodych ludzi ze szkół z innych krajów europejskich, a przede wszystkim poznając zasady funkcjonowania i działania Parlamentu Europejskiego.
Po drodze do Strasburga oraz podczas podróży powrotnej mieliśmy również okazję do zwiedzenia pięknych miejsc takich jak Wiedeń, Monachium, Heidelberg i Norymberga Było to bardzo owocne i niezapomniane doświadczenie