• osmosis-logo

Z wizytą na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

• 6 marca 2019
1024 576 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

5 marca 2019 roku uczniowie klas 3e, 3d1 i 3d2 mieli okazje zapoznać się z ofertą studiów na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczelnia zaprezentowała się z jak najlepszej strony. O strukturze, historii i ofercie politechniki opowiedział prodziekan dr inż. Krzysztof Tokarz. W Laboratorium Wirtualnego Latania można było wzbić się w powietrze na symulatorze lotów i było to naprawdę niezwykłe doświadczenie.  Pracownicy uczelni zapoznali przyszłych studentów z technikami mikroelektronicznymi i mikroprocesorami. Serwerownie Geconii zrobiła na wszystkich duże wrażenie.

Wyjazd na Politechnikę Śląską pozwolił tym osobom, które jeszcze nie zdecydowały się co do kierunku studiów, dokonać jakże ważnego wyboru. Wycieczkę zorganizowała pani dyrektor Joanna Wojtynek, pomagały Jej w opiece nad uczniami panie Anna Łęszczak i Małgorzata Pawlik-Pszczółka.