• 26 kwietnia 2024

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Żegnaliśmy Maturzystów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla klas maturalnych odbyło się 26 kwietnia br.
To rokrocznie bardzo ważny i wzruszający czas dla szkolnej społeczności. Nie brakowało podziękowań i gratulacji ze strony pani dyrektor Joanny Wojtynek. Uczniowie, którzy najbardziej angażowali się w życie szkoły i mieli bardzo dobre wyniki w nauce – odebrali zasłużone laury. Zostali uhonorowani wpisem do Złotej Księgi albo otrzymali nagrody książkowe.

Były nie tylko gratulacje i życzenia sukcesów ze strony pani dyrektor, ale również pana Grzegorza Wójcika – przewodniczącego Rady Rodziców, samych Absolwentów (Donia Kołaczyk) i ich młodszych kolegów.

Uroczystość  zakończenia edukacji tegorocznych Kruczkowskich maturzystów prowadzili uczniowie klas trzecich: Jagna Feith i Filip Albertyński.

Byliśmy świadkami kolejnego w naszej szkolnej historii podniosłego przekazania sztandaru uczniom klas młodszych.

Podziękowania odchodzącym koleżankom i kolegom, działającym w Radzie Młodzieżowej oraz wszystkim maturzystom, złożył tegoroczny przewodniczący Rady Młodzieżowej i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Filip Albertyński.

Po raz ostatni wraz z Kruczkowską Grupą Artystyczną  wystąpili dzisiaj Maria Bernacka i Adam Sadecki – dziękujemy Wam! Miło Was było wysłuchać. Pielęgnujcie swój talent i dzielcie się nim na kolejnych etapach Waszej edukacji.

Pożegnaliśmy także nasz talent aktorski – Helenę Pyrsch, która występowała w Kruczkowskiej Grupie Teatralnej.

Jak co roku tegoroczny Maturzysta otrzymał świadectwo ukończenia szkoły, szkolną tarczę, z rokiem ukończenia szkoły i birety.

Z łezką w oku także dzisiejszą uroczystość zapisujemy w annałach naszej szkoły.

Z dumą patrzyliśmy i żegnaliśmy naszych Maturzystów, którym życzymy połamania piór i wiele wielu sukcesów!