Drugi dzień KFN

Drugi dzień KFN

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Drugi dzień festiwalu

Drugi dzień festiwalu obfitował także w wykłady naukowe, warsztaty, prezentacje i quizy.

Wysłuchaliśmy wykłady naukowe dr Doroty Ławniczak – Cielińskiej pt. „Badania histopatologiczne i cytologiczne w diagnostyce medycznej”, prof. Leszka Dronga, Uniwersytet Śląski, pt. „Normal People – A New Wave of Irish Women Writers”, dr Doroty Ławniczak – Cielińskiej pt. „Warsztaty mikroskopowe z diagnostyki patomorfologicznej” i dr Joanny Przyklenk pt.  „Polszczyzno, jaka jesteś” Polszczyzno, dokąd zmierzasz? O statusie i tendencjach rozwojowych współczesnego języka polskiego”.

Swoje prezentacje przedstawiali także nasi uczniowie:

• Tomasz Blacha kl. 2c i Mariusz Grabowski kl. 2c pt. „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną”,
  • Małgorzata Gładczak kl. 4c pt. „KAWiA NA ŁAWĘ – czyli jak nawiązać dobre relacje z kawią domową”,
  • Zuzanna Rupik kl. 2cd pt. „Przełomowe odkrycia biologiczne”,
  • Monika Wójcik kl. 3d3 i Mateusz Literacki kl. 3d3 pt. „Elementarne składniki materii – przed wizytą w laboratorium CERN”,
  • Małgorzata Gładczak kl. 4c i Marek Chmielnicki kl. 4c warsztaty „Którą z postaci Kubusia Puchatka jesteś? – opowiadania o zaburzeniach psychicznych”,
  • Maksymilian Ciucias kl. 1d1 i Paweł Kordalski kl. 1d1  o Jamajce,
  • Amelia Binda kl. 1c i Piotr Jochemczyk kl. 1d1 pt. „System szkolnictwa w Niemczech”,
  • Nadia Stabla kl. 1d1, Wiktoria Zubrzycka kl. 1d1, Nina Liśkiewicz kl. 1d1 i Brygida Janosz kl. 1d1 na temat astrologii i sztucznej inteligencji w sztuce.

Odbyły się również quizy:

• z języka polskiego dla klas drugich „Ciekawostki literacko-językowe”,
  • z języka niemieckiego „Deutschlandquiz”.

Braliśmy także udział w finale Sudoku i warsztatach chemicznych.

Dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie urozmaiconego i naukowego dnia.