Kardiologiczne warsztaty

Kardiologiczne warsztaty

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Kardiologiczne warsztaty dla licealistów

Już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kardiologicznych i kardiochirurgicznych odbywających się na oddziałach kardiologii i kardiochirurgii Grupy American Heart of Poland w Bielsku-Białej. W piątej edycji warsztatów wzięły udział dwie uczennice klasy 4c – Julia Bazak i Laura Głuszak. Swoje medyczne zainteresowania uczniowie rozwijali pod czujnym okiem autora warsztatów, prof. dr. hab. nauk medycznych Krzysztofa Milewskiego dyrektora Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Młodzi pasjonaci medycyny w ramach warsztatów mogli m.in. spróbować swoich sił w kursie szycia chirurgicznego, przeprowadzić badania echa serca oraz skorzystać z symulatora badań laparoskopowych, a nawet na żywo obserwować operację wszczepiania bypassów.

Dziękujemy profesorowi za tak cenną inicjatywę. Profesor przekazuje młodym ludziom nie tylko umiejętności, ale także wartości związane z etyką i troską o zdrowie pacjentów. To właśnie m.in. tego typu projekty kształtują przyszłe pokolenie lekarzy.