• 29 listopada 2023

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach
Finał debat
Zgodnie ze szkolną tradycją w listopadzie, w okolicach Święta Niepodległości zapraszamy uczniów klas drugich do wzięcia udziału w turnieju debat oksfordzkich. W tym roku szkolnym swoje drużyny zgłosiły następujące klasy: 2M, 2D3, 2D1, 2C, 2CD i 2E.
Ze względu na tak dużą liczbę drużyn trzeba było przeprowadzić turniej w 3 fazach.
W fazie I drużyny zgrupowane w 3 grupy po dwie debatowały nad tą samą tezą: „Aleksander Wielki był najskuteczniejszym wodzem starożytności.”
Trzy zwycięskie drużyny następnie zmierzyły się ze sobą w fazie II. Każda musiała przygotować się do 2 tez, tym razem dotyczących historii Polski w XX w.
I wreszcie 28 listopada odbył się wielki finał. Z tezą : „Działalność zbrojna Józefa Piłsudskiego przyczyniła się do odbudowy niepodległego państwa polskiego w większym stopniu niż działalność dyplomatyczna Romana Dmowskiego” zmierzyły się drużyny klas: 2D3 i 2CD.
Jurorki (nauczycielki historii) po wysłuchaniu całej debaty musiały podjąć trudną decyzję
i wyłonić tę drużynę, która lepiej przedstawiła i obroniła swoich argumentów. Werdykt ostatecznie wskazał na drużynę klasy 2D3, którą tworzyły: Kamila Januszko, Hania Hajduk, Hania Różycka, Hania Miernik, Alicja Tażbirek I Agnieszka Gurgul.
Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju, szczególne wyrazy uznania dla zwycięskiej drużyny:)