Wystawa Body Worlds

Wystawa Body Worlds

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Wystawa BODY WORLDS w Katowicach – Nikiszowcu

20 listopada 2023 r. uczniowie klas 1c i 3c mieli okazję zobaczyć niezwykłą wystawę poświęconą anatomii człowieka – Body Worlds. Najpierw spacer po wyjątkowym kompleksie urbanistycznym i społecznym, jakim jest Nikiszowiec, a potem wizyta w dawnym szybie Wilson, który w naszych czasach stał się nowoczesną przestrzenią wystawienniczą. Zobaczyliśmy zabytkowe osiedle górnicze i miejsca w których upływało życie rodzin górniczych. Najwięcej jednak czasu przeznaczyliśmy na zwiedzenie wystawy prezentującej plastynaty ciał ludzkich autorstwa profesora Gunthera von Hagensa. Uczniowie mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia do starości. Eksponaty, instalacje multimedialne, informacje przekazane przez przewodników pozwoliły odkryć tajemnice i zagadki ludzkiego organizmu. Oprócz żywej lekcji anatomii mieliśmy możliwość refleksji nad kondycją naszego zdrowia i spojrzenia na nasze ciało z zupełnie innej perspektywy.