• 11 listopada 2023

1024 683 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Święto Niepodległości

– święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości 2023 w Tychach:

10.30 Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Krzysztofa w Tychach (ul. kard. S. Wyszyńskiego 1)
11.30 Przemarsz wraz z Orkiestrą Dętą KWK Piast sprzed kościoła w kierunku Pomnika Niepodległości
12.00 Uroczystość oficjalna przy Pomniku Niepodległości obok Urzędu Miasta w Tychach (al. Niepodległości 49)
12.30 Prezentacja edukacyjno-historyczna Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznych Piechota Heer z Wodzisławia Śląskiego (al. Niepodległości 49)
14.00 Złożenie kwiatów przy Pomniku Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie (ul. Katowicka)
17.00 „Wielka klasyka w tyskich kościołach: Sacrum w rytmie latino i negro spirituals” – koncert Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile pod dyr. Dominiki Kawiorskiej realizowany w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach

Naszą szkołę podczas obchodów miejskich Święta Niepodległości reprezentowała pani dyrektor Joanna Wojtynek, Rada Młodzieżowa i poczet sztandarowy złożony z uczniów klas drugich.