EUROPEJSKIE WARSZTATY

EUROPEJSKIE WARSZTATY

800 600 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

EUROPEJSKIE WARSZTATY W KRUCZKU

W piątek, 2 czerwca,  uczniowie i uczennice klas 1d1 i 1m brali udział w warsztatach zorganizowanych przez studentów Uniwersytetu Śląskiego, którzy realizują projekt Szlakiem Młodych Dyplomatów finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Wśród studentów była nasza absolwentka Daria Socha, która opowiedziała o swoim stażu w Parlamencie Europejskim. W drugiej części zajęć uczniowie i uczennice wcielali się w role europosłów i brali udział w symulacji obrad Parlamentu Europejskiego. Młodzież podzielona na grupy polityczne debatowała, jak rozwiązać problem ferm futerkowych w Unii Europejskiej.