Tegoroczni maturzyści

Tegoroczni maturzyści

1024 567 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

W Kruczku pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów

Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Po czterech latach spędzonych razem w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego, uczniowie rozstali się z wychowawcami, nauczycielami, dyrekcją szkoły, a przede wszystkim z wieloletnimi przyjaciółmi. W piątek 28 kwietnia 2023 roku wybrzmiał dla nich ostatni dzwonek i nastąpiło wręczenie świadectw. Teraz mają kilka dni odpoczynku od szkoły, ale już w najbliższy czwartek, 4 maja wrócą tu, żeby zdać egzamin dojrzałości.

W podniosłej atmosferze, w obecności pani Iwony Dańczury – zastępcy dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach i pani Marzeny Klementy – głównego specjalisty Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach oraz dyrektora szkoły Joanny Wojtynek, wicedyrektora Marcina Nycza, wychowawców: pani Jolanty Kaczkowskiej, Małgorzaty Pawlik-Pszczółki, Olgi Ryguły, Agaty Nycz i Iwony Pająk-Szydlak, nauczycieli oraz młodszych koleżanek i kolegów, z murami I LO rozstali się tegoroczni maturzyści. Podczas części oficjalnej abiturienci zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia. Jak co roku, Ci najzdolniejsi, zostali uhonorowani wpisem do Złotej Księgi Szkoły. Wielu abiturientów otrzymało nagrody książkowe i dyplomy za wybitne osiągnięcia, działalność na rzecz szkoły i wolontariat.

Abiturienci z uwagą wsłuchali się w słowa skierowanych do nich życzeń, min. dyrekcji, Rady Młodzieżowej i ich rodziców. Pożegnaniu towarzyszyły zarówno radosne, jak i wzruszające momenty. Również przedstawiciele maturzystów: Karolina Baron i Witold Lipski, podziękowali za lata spędzone w szkole.

„Przyszliście tu cztery lata temu. Tego czasu nie zmarnowaliście.  Wychodzicie stąd dojrzalsi, pełni doświadczeń. Przez ten czas odbyliście długą podróż, podczas której zdobywaliście wiedzę, umiejętności i nie zawsze było łatwo, ale mieliście determinację i siłę, aby spełnić swoje marzenia. Za wami cztery niezapomniane lata spędzone w naszej Kruczkowskiej rodzinie.” – min. takie słowa kierowały do maturzystów prowadzące dzisiejszą uroczystość Jagna Feiht i Oliwia Hoffmann.

Na zakończenie maturzyści obejrzeli przygotowany dla nich program artystyczny. Wystąpiła Kruczkowska Grupa Artystyczna, a także Mikołaj Brzuchacz z wierszem specjalnie napisanym na tą uroczystość, tanecznie zabłysnęła uczennica 2c Zofia Zdziebko wraz ze swoim partnerem z MDK nr 2 w Tychach i instrumentalnie Mateusz Kozioł z klasy 1m.

W świetlicy szkolnej czekał na nich poczęstunek przygotowany przez ich rodziców i scena, na której maturzyści chętnie pozowali do ostatnich zdjęć ze swoimi rodzicami, wychowawcami, nauczycielami i kolegami w Ich Kruczku.

Kochani Maturzyści życzymy Wam połamania piór, pamiętajcie – z czarnym tuszem. Majówka jest wasza i będziemy mocno trzymać za Was kciuki!