• 10 grudnia 2022

696 634 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Szymon Pawlus

tegorocznym stypendystą ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania!

Z wielką radością przyjęliśmy fakt, że tegorocznym stypendystą ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania został uczeń klasy 4e-n Szymon Pawlus.

Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania jest przyznawane uczniowi, który uzyskał wybitne osiągnięcia edukacyjne, w szczególności:

• uzyskał tytuł laureata międzynarodowej olimpiady lub laureata i finalisty olimpiady przedmiotowej o zasięgu ogólnopolskim lub turnieju;
  • uzyskał tytuł laureata konkursu na pracę naukową, organizowanego przez instytucję naukową lub stowarzyszenie naukowe;
  • osiąga najwyższe wyniki w nauce według indywidualnego programu lub toku nauki (uczeń szkoły ponadpodstawowej),
  • uczestniczył w zajęciach w uczelni przewidzianych tokiem studiów na podstawie postanowień regulaminu studiów dotyczących warunków uczestniczenia wybitnie uzdolnionych uczniów w zajęciach przewidzianych tokiem studiów;
  • uzyskał wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym lub międzynarodowym.

W tym roku to prestiżowe stypendium uzyskało 56 uczniów i absolwentów z naszego województwa, w tym jeden tyszanin, Szymon Pawlus.

Szymon jest uczniem klasy z rozszerzonymi przedmiotami: matematyką, fizyką i językiem angielskim. W roku szkolnym 2021/2022 został laureatem 73. Olimpiady Matematycznej,   laureatem III stopnia Olimpiady o Diamentowy Index AGH w dziedzinie matematyki oraz finalistą Olimpiady o Diamentowy Index AGH w dziedzinie informatyki. Od dwóch lat realizuje indywidualny tok nauki z matematyki pod kierunkiem nauczyciela tego przedmiotu  pana Grzegorza Bartosza.