„Poznaj Polskę”

„Poznaj Polskę”

960 720 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

„Poznaj Polskę” w Warszawie

W ramach Programu „Poznaj Polskę” i dofinansowania tyskiego Urzędu Miasta uczniowie i uczennice naszego liceum wraz z nauczycielami: panią Iwoną Łapaj, panią Anitą Bartosz i panią Iwoną Wrzos-Stefan zwiedzili Warszawę w dniach 30.11 – 2.12.

Uczniowie spacerowali po Starym Mieście, Traktem Królewskim, złożyli hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Mieli okazję podziwiać Pałac w Wilanowie wraz z pięknym ogrodem. Zapoznali się z historią Muzeum Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego. Uczniowie odwiedzili również Centrum Nauki Kopernik, a także uczestniczyli w wirtualnej sekcji zwłok w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji na Uniwersytecie Warszawskim. Zapoznali się także z historią II wojny światowej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Był to bardzo cenny czas dla wszystkich uczestników wycieczki.