• 1 grudnia 2021

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Poznaliśmy Warszawę

Dzisiaj powróciwszy z trzydniowej wycieczki do Warszawy w ramach projektu „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki. W projekcie uczestniczyła wyróżniona młodzież klas trzecich.

W ramach ministerialnego projektu otrzymaliśmy dofinansowanie we wrześniu 2021r. do wycieczki do Warszawy; do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury i instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Obejrzeliśmy zabytki Warszawy: Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Barbakan, Łazienki, Grób Nieznanego Żołnierza, rynek Starego Miasta, oraz zwiedziliśmy zespół pałacowo – parkowy w Łazienkach, Belweder (z zewnątrz) i byliśmy przy Wiejskiej, budynku Sejmu i na Pl. Trzech Krzyży.

Poszerzaliśmy zainteresowania historią Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Jana Pawła II i Kardynała Wyszyńskiego, Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Muzeum Geologicznego.
Zachwycaliśmy się pięknem stolicy Polski, uczyliśmy się szacunku dla zabytków historycznych i przyrodniczych poprzez bezpośredni kontakt z nimi, a także poznawaliśmy tajniki nauk ścisłych – w Centrum Nauki Kopernik.

Ukoronowaniem drugiego dnia naszej wycieczki była wizyta w Tatrze Kwadrat, gdzie obejrzeliśmy spektakl „Umrzeć ze śmiechu”.

W czasie realizacji intensywnego projektu nie zabrakło czasu na ważną integrację. Choć pogoda była dość paskudna, to jednak nasza wycieczka nie była nudna 🙂

Komentarze młodzieży:

Wycieczka do Warszawy była dla mnie bardzo przyjemnym, a zarazem bardzo intensywnym przeżyciem. W ciągu trzech dni zdołaliśmy zobaczyć wiele odsłon stolicy, ale najbardziej podobało mi się zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Polin, w których mogłam swobodnie korzystać z wystaw. Cieszę się, że w planie przewidziano wiele różnorodnych zajęć – sprawiło to, że w ciągu trzech dni nie nudziłam się nawet przez chwilę.”

Wycieczka do Warszawy będzie jedną z najlepiej wspominanych przeze mnie wycieczek szkolnych. Dzięki wymieszaniu uczestników z różnych klas, miałem okazję poznać wspaniałych ludzi, których dotychczas jedynie mijałem na korytarzu. Mimo napiętego planu mieliśmy dużo energii na każdy dzień. Trafiliśmy na świetnych przewodników, dzięki którym poznaliśmy Warszawę na nowo. W ciągu zaledwie trzech dni udało nam się zobaczyć tyle miejsc, ile ciężko zwiedzić w tydzień będąc samemu na wyjeździe.”

Wycieczka do Warszawy była bardzo przyjemna 😊 Cieszę się, że zwiedziłam nowe miejsca i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy pomimo, że byłam już parę razy w Warszawie. Była też Super atmosfera i mieliśmy Super przewodników. Uważam, że wycieczka była bardzo udana i żałuję, że była tak krótka 😊

Wycieczka była bardzo fajna, bardzo dobrze się bawiłam i wielu nowych rzeczy się dowiedziałam. Dodatkowo zacieśniłam więzi ze znajomymi z klasy.”