„Motyle Katarzyny”

„Motyle Katarzyny”

852 568 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

„Motyle Katarzyny”Katarzyna-Nowak-Zagorskiej-po-wernisazu-w-szkolnej-galerii

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Katarzyny Nowak Zagórskiej, artystki od lat związanej z Tychami i Przyjaciela naszej szkoły. W styczniu 2016 roku mieliśmy przyjemność podziwiać prace Artystki podczas wystawy zorganizowanej w szkolnej galerii malarstwa i grafiki, zatytułowanej „Motyle Katarzyny”. Obrazy p. Katarzyny Nowak-Zagórskiej emanowały energią, kolorem, życiem. Spod Jej ręki wychodziły fantastyczne łąki, pejzaże z motylami i ogrody. „Jej obrazy to poematy koloru, pełne finezji i delikatności” – napisano w katalogu do jednej z Jej licznych wystaw. Uroczystości pogrzebowe Katarzyny Nowak-Zagórskiej odbędą się w sobotę, 25 września o godz. 11 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach.

Zaproszenie-na-wernisaz-Zagorskiej-Nowak-w-Kruczku