„Edukacja-Praca-Kariera”

• 25 marca 2019
1024 682 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

W marcu 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego zorganizowano kolejną edycję targów edukacyjnych „Edukacja-Praca-Kariera”.

W ramach tej edycji uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni oraz mieli możliwość wysłuchania krótkich wykładów dających przedsmak studiowania. Spotkania z przedstawicielami szkół wyższych odbywały się w szkole i na terenie uczelni, m.in. na Wydziale Automatyki, Informatyki i Elektroniki Politechniki Śląskiej.

13 marca 2019 roku uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się w szkole z pracownikami naukowymi Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego.

Reprezentujący Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego wykładowcy, dr Jakub Spiechowicz oraz dr Anna Gorczyca-Goraj, oprócz wykładu naukowego przedstawili uczniom założenia realizowanego w roku szkolnym 2018/2019 programu tutoringowego dla wybitnie uzdolnionej młodzieży. Wybór naszej szkoły był tutaj nieprzypadkowy: jednym z 20 uczestników tego programu jest uczeń klasy II e1 Mikołaj Powierża.