• osmosis-logo

  • osmosis-logo

Osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2018/2019

  • 29 stycznia 2019
150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Edyta Bugajska

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej: absolwent Adrian Wagstyl

Stypendium Tyskie Orły: absolwenci Marcin Zielonka i Ryszard Zawiła, uczniowie Agnieszka Czapska, Gabriela Mikulska, Jakub Jędrzejak, Julia Sadecka, Sylwia Mann, Dawid Wiekiera

 

Udział w olimpiadach przedmiotowych:

  1. Olimpiada Biologiczna: do II etapu zakwalifikowani Agnieszka Czapska, Kamil Dziuk, Zuzanna Korczyńska

opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XXXIV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej: do II etapu zakwalifikowany Grzegorz Baj

opiekun: mgr Elżbieta Pękała

XLIV Olimpiada Geograficzna:  do II etapu zakwalifikowane Julia Biela, Justyna Kuśmierz

opiekun: mgr Iwona Wrzos-Stefan

XLV Olimpiada Historyczna: do II etapu zakwalifikowany Kacper Kunc

opiekun: mgr Lucyna Staniczek

  1. Olimpiada Języka Niemieckiego: do II etapu zakwalifikowane Monika Baron, Kamila Stachoń

opiekun: mgr Ruta Seidel

XLIX Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: w szkolnym etapie wzięła udział Daria Socha

opiekun: mgr Aleksandra Juranek

LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: do etapu okręgowego zakwalifikowana Magdalena Makuła

opiekun: mgr Olga Ryguła

  1. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna: do II etapu zakwalifikowani Aleksandra Lewandowska, Piotr Ludynia

opiekun: mgr Grzegorz Bartosz

XII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z matematyki: do II etapu zakwalifikowani Agnieszka Czapska, Mateusz Krawczyk, Aleksandra Lewandowska, Bernard Moćko

opiekunowie: mgr Grzegorz Bartosz, mgr Anna Łęszczak, mgr Joanna Wojtynek

XII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z fizyki: do II etapu zakwalifikowani  Bartosz Bołdys, Jakub Jędrzęjak, Mateusz Krawczyk, Bernard Moćko

opiekun: mgr Justyna Tobiasz

XII Olimpiada O Diamentowy Indeks AGH z informatyki: do II etapu zakwalifikowana  Aleksandra Lewandowska

III  Olimpiada Cyfrowa:  do II etapu zakwalifikowany Adam Rzepka

opiekun: mgr Ruta Seidel

 

Udział w konkursach przedmiotowych

 

Konkurs Euroscola

31.01.2019 – udział 24 uczniów w Euroscoli w Strasburgu – wygrana w konkursie organizowanym Przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Warszawie

 

XV edycja Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej w ramach Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego pod Patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zabrze: Daria Socha – 1 miejsce

 

XI edycja konkursu poetyckiego Świat Poezją Malowany zorganizowany przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie: Daria Socha – wyróżnienie

 

Dyplom laureata za publikację utworu poetyckiego w XV tomie Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej: Daria Socha

 

X Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach: Marta Ćwik, Magdalena Makuła – udział

 

Szkolny quiz językowo-literacki w ramach V Kruczkowskiego Festiwalu Nauk: Katarzyna Gładyś, Alicja Rzońca – I miejsce

 

Konkursie Literacki Nie pytaj o Polskę zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach: Julia Łodarska – II miejsce, Aleksandra Biolik – wyróżnienie

 

Rejonowy Konkurs Recytatorski Twórczości Pisarzy Śląskich: Gabriela Mikulska – II miejsce, Zuzanna Ratajczyk – III miejsce, Joanna Dudek – wyróżnienie

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Z chlubnych kart i miejsc narodowej historii” – Sylwia Mann – udział

 

Szkolny  Konkurs Recytatorski  Poezji Patriotycznej zorganizowany przez I LO:  Zuzanna Ratajczyk – I miejsce

 

XV Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Z poprawną polszczyzną na co dzień:

udział 98 uczniów z różnych klas, 77 uczniów przeszło do II etapu

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego Deutschfreund:

wyróżnienie za  najlepszy wynik w klasach pierwszych i  5. miejsce w województwie – Dawid Dulian

wynik bardzo dobry – Joanna Szepieniec, Agnieszka Czapska, Michelle Horst, Justyna Stekla, Monika Baron

wynik dobry – Kamila Stachoń

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier:

nagroda rzeczowa – Oliwia Świerkot

wynik bardzo dobry – Dawid Dulian, Katarzyna Gładyś, Mateusz Graczyk, Maciej Lewicki, Sylwia Mann, Gabriela Mikulska, Aleksandra Palka, Oliwia Puchała, Szymon Uszok

wynik dobry – Daria Masztafiak, Beniamin Mazur, Paulina Okrajek, Izabella Rosikoń, Julia Rupik

 

Międzynarodowy Konkurs Języka Angielskiego Best in English:

Agnieszka Czapska – 4. miejsce w Polsce, Oliwia Świerkot – 5. miejsce w Polsce, Mikołaj Staniczek – 17. miejsce, Emilia Borys – 19. miejsce, Szymon Uszok – 20. miejsce, Mateusz Graczyk – 23. miejsce

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik:

nagrody rzeczowe: Dawid Dulian, Piotr Ludynia

wynik bardzo dobry: Agnieszka Czapska, Aleksandra Lewandowska , Jakub Łącki, Bernard Moćko, Natalia Moćko, Izabella Rosikoń, Jakub Wrześniewski

wynik dobry: Hanna Jarlaczyńska, Wiktoria Kot,  Adam Mężydło, Piotr Namyślak, Karolina Niedbał, Mikołaj Powierża, Julia Sadecka

 

XXVI Wojewódzki Konkurs Matematyczny Nudna Matematyka dla klas I szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach:

finaliści: Dawid Dulian, Piotr Namyślak

 

XIII Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr:  

Karol Sokalla – udział

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS 

Aleksandra Biolik – I miejsce

Osiągnięcia sportowe

 

Szkolna Liga Lekkoatletyczna:

Dziewczęta:  I miejsce w Tychach, II miejsce w rejonie

Chłopcy: III miejsce w Tychach

Sztafetowe biegi przełajowe:

Dziewczęta: I miejsce w Tychach, II miejsce w rejonie

Chłopcy: I miejsce w Tychach, III miejsce w rejonie

Piłka ręczna dziewcząt: IV miejsce w Tychach

Tenis stołowy dziewcząt: II miejsce w Tychach

Pływanie:

Dziewczęta: II miejsce w Tychach, II miejsce w rejonie

Chłopcy: I miejsce w Tychach, I miejsce w rejonie, V miejsce w województwie