Lekcja obywatelska – EKOśląskie

• 5 października 2018
1024 684 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

2 października klasa 1D1 wraz z wychowawczynią panią Iwoną Wrzos-Stefan wzięła udział w projekcie „Lekcje Obywatelskie. Nasz pomysł na EKOśląskie” pod hasłem „Mogę zatrzymać smog” objęte patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Wydziału Ochrony Środowiska. Zajęcia przebiegały dwutorowo i składały się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części była prezentacja, w której przedstawiono podstawowe informacje na temat niskiej emisji pyłów zawieszonych w naszym regionie. Natomiast w części praktycznej  uczniowie musieli wymyślić  projekt, który zawierał konkretne działania mające na celu rozwiązanie problemów niskiej emisji pyłów w naszej okolicy. Udział w projekcie spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.