Klasa IB Rekrutacja

Klasa IB Rekrutacja

720 480 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ DOTYCZĄCYCH REKRUTACJI

do klasy 1m (oddział międzynarodowy)

Termin Wydarzenie Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
od  15 maja do

29 maja 2023 r.

(do godz. 1500)

Składanie wniosków o przyjęcie do klasy 1m wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

Uwaga:

Wnioski muszą być podpisane przez co najmniej jednego rodzica/opiekuna prawnego kandydata

·         Rekrutacja do liceum ogólnokształcącego prowadzona jest w systemie elektronicznym vulcan poprzez stronę internetową https://slaskie.edu.com.pl/kandydat

·         Uczeń starający się o przyjęcie do klasy 1m zakłada konto w systemie generuje wniosek o  przyjęcie do szkoły, w którym wybiera klasę 1m. Oprócz klasy 1m, uczeń może wybrać dowolną liczbę klas w szkole. Uczeń nie otrzymuje żadnego dodatkowego wniosku w szkole.

·         Do wniosku dołącza się dodatkowe dokumenty, np. oświadczenia rodziców lub opinię/orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej.

·         Wniosek może zostać przesłany do szkoły elektronicznie za pomocą systemu vulcan.

·         Aby przesłany elektronicznie wniosek mógł zostać zaakceptowany przez pracownika naszej szkoły musi być podpisany profilem zaufanym rodziców kandydata. Do wniosku dołącza się skany w/w oświadczeń lub opinii/orzeczeń.

·         Wnioski wraz z załącznikami mogą również zostać dostarczone bezpośrednio do szkoły.

·         Wnioski kandydatów do I LO w Tychach przyjmowane są w sekretariacie szkoły w dni robocze od godziny 8.00 do 15.30.

1 czerwca 2023 r.

II termin: 28 czerwca 2023 r. godz. 10.00

Przeprowadzenie sprawdzianu kompetencji językowych ·         Do sprawdzianu kompetencji językowych przystępują wszyscy uczniowie, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy 1m niezależnie od tego, jaki priorytet nadali tej klasie.

·         Sprawdzian kompetencji zostanie przeprowadzony w formie pisemnej. Zakres materiału do sprawdzianu oraz przykładowy sprawdzian został zamieszczony na stronie internetowej szkoły.

·         II termin sprawdzianu kompetencji językowych przeznaczony jest dla kandydatów, którzy z przyczyn niezależnych od nich nie mogli przystąpić do sprawdzianu.

7 czerwca 2023 r.

dla przystępujących w II terminie:

30 czerwca 2023 r. godz. 13.00

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych ·         Lista zostanie wywieszona w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

·         Kandydat, który zaliczył poprawnie sprawdzian kompetencji językowej (uzyskał min. 21 punktów) bierze udział w dalszych etapach rekrutacji do klasy 1m.

·         Kandydat, który uzyskał liczbę punktów mniejszą niż 21 może brać udział w rekrutacji do pozostałych klas I LO.

od 23 czerwca do

10 lipca 2023 r.

(do godz. 1500)

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do liceum

o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz ewentualne złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje

·         Kandydat przynosi do liceum świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

·         Dokumenty przyjmowane są w dni robocze

w godz. od godz. 8.00 do 15.00.

Uwaga:

·        Szkoła nie przyjmuje wydruków internetowych z informacją o wynikach egzaminu

do 10 lipca 2023 r. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do liceum oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczanych w oświadczeniach ·         Komisja rekrutacyjna weryfikuje dokumenty złożone przez kandydatów.

·        Ten etap rekrutacji odbywa się bez udziału kandydatów.

Do 17 lipca 2023 r. Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę
w postępowaniu rekrutacyjnym
·         Komisja rekrutacyjna weryfikuje dokumenty złożone przez kandydatów.

·         Ten etap rekrutacji odbywa się bez udziału kandydatów.

18 lipca 2023 r.            Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy 1m ·         Umieszczenie w budynku szkoły list kandydatów zakwalifikowanych

i kandydatów niezakwalifikowanych do klasy 1m.

od 18 do 25 lipca 2023

(do godz. 1500)

Potwierdzanie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata woli uczęszczania dziecka do liceum ·        Dostarczenie do liceum oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone wcześniej.

·        Dokumenty przyjmowane będą w dni robocze w godz.

od 8.00 do 15.00.

·        Dostarczenie tych dokumentów oznacza potwierdzenie woli kandydata uczęszczania do klasy 1m.

26 lipca 2023 r.

(do godz. 1400)

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych

i kandydatów nieprzyjętych do liceum

·        Umieszczenie w budynku szkoły list kandydatów przyjętych do poszczególnych klas oraz kandydatów nieprzyjętych do szkoły.
do 31 lipca 2023 r. Składanie przez rodziców/opiekunów prawnych kandydatów wniosków do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy w przypadku nieprzyjęcia kandydata do liceum

·         Procedura odwoławcza

do 3 dni od złożenia wniosku o uzasadnienie Sporządzenie przez komisję rekrutacyjną uzasadnienia odmowy przyjęcia
do 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia odmowy Wniesienie do dyrektora szkoły odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej