Erasmus+ Women Power

• 10 kwietnia 2023

Erasmus+ Women Power

960 720 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Erasmus+ „Women Power – raising awareness”

W dniach od 26 marca do 1 kwietnia pięciu uczniów naszej szkoły wraz z p. Anną Zarmutek i p. Anną Kęsoń-Firlej uczestniczyło w wymianie krótkoterminowej w ramach programu Erasmus+ „Women Power – raising awareness’ w Czeskich Budziejowicach wraz z partnerami szkół partnerskich z Rumunii, Turcji i Włoch. Uczniowie wzięli udział w szeregu aktywności, warsztatów i wykładów przeprowadzonych przez przedstawicieli organizacji pozarządowych związanych z walką o prawa kobiet. Poza zajęciami, które odbywały się w najstarszym liceum w Budziejowicach, mieliśmy okazję zwiedzić ciekawe miejsca takie jak Czeski Krumlov, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przepiękny zamek Hluboka, jak również stolicę naszych partnerów – Pragę, gdzie gościliśmy z wizytą w czeskim Senacie. Niestety była to ostatnia wymiana uczniowska w ramach naszego projektu. Mamy nadzieję, że dla wszystkich była ona wspaniałym przeżyciem, a zawarte przyjaźnie pozostaną z nami na zawsze.