• 20 grudnia 2022

1024 680 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Oblicza Wolontariatu

W dniu 15 grudnia 2022 roku odbyło się w naszej szkole sympozjum ”Oblicza Wolontariatu” dotyczące promowania pozytywnych postaw w stosunku do osób niepełnosprawnych, starszych i chorych. Sympozjum zostało objęte honorowym patronatem zastępcy Prezydenta Miasta Tychy do Spraw Społecznych, pana Macieja Gramatyki. W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji zajmujących się działalnością charytatywną w Tychach.
Prelekcje wygłosili: Prezes pani Ilona Słomian, pani Joanna Borys oraz pan Antoni Chudzikowski z Hospicjum im. św . Kaliksta I w Tychach, pani Karina Słabaszewska i pan Paweł Zioło z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach oraz pani Nina Lewartowska z Ośrodka św. Faustyna w Tychach.
Gościem specjalnymi sympozjum był zastępca Prezydenta Miasta Tychy do Spraw Społecznych, pan Maciej Gramatyka.
W części artystycznej wystąpił zespół Pinezka i Lemoniada z Zespołu Szkól Specjalnych w Tychach nr 8 oraz Kruczkowska Grupa Artystyczna 🙂
Ala Skorus – dziękujemy za zdjęcia.