• 2 listopada 2022

724 1024 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Tyskie Orły 2022

Po raz kolejny Prezydent Miasta Tychy przyznał stypendia pod nazwą „Tyskie Orły”. O stypendium mogli ubiegać się uczniowie pobierający naukę na terenie miasta Tychy w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej spełniający określone regulaminem kryteria.

Stypendium przyznawane jest co roku uczniom szkół tyskich  w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne oraz za wyniki sportowe.

W tym roku stypendia przyznano 40 uczniom. Wśród nich znaleźli się uczniowie I LO,

w kategorii  osiągnięcia w nauce i osiągnięcia artystyczne:  Filip Albertyńki, Jakub Dawczyński, Paulina Jarosz, Maja Kłeczek, Maksymilian Kwiatkowski, Odeta Malinowska, Szymon Pawlus, Mateusz Pawłowski, Karolina Sidor, Kamil Szczepański i Natalia Wachel,

w kategorii osiągnięcia sportowe: Nataniel Dynak i  Szymon Mróz.

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy.

Stypendyści otrzymają listy gratulacyjne podczas Gali Najzdolniejszych, która odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach 7 listopada 2022 roku.