OLA I OLIWIA POSŁANKAMI

OLA I OLIWIA POSŁANKAMI

1024 768 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

OLA I OLIWIA POSŁANKAMI NA SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY 2022
W piątek zostały ogłoszone wyniki rekrutacji XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznego SDiM brzmi: Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Które z tych wartości są dla Ciebie ważne? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera lub bohaterki. Z niełatwym zadaniem zmierzyły się uczennice klasy 3c-n Oliwia Gąsior i Aleksandra Waliczek. Ich bohaterem został profesor Władysław Bartoszewski, więzień KL Auschwitz – Birkenau, żołnierz Armii Krajowej, członek Rady Pomocy Żydom „Żegoty”, uczestnik powstania warszawskiego. Przesłanie, którym się kierował i które przekazał następnym pokoleniom to „Warto być przyzwoitym”. Właśnie na nim skupiły się uczestniczki konkursu. Przygotowały prezentację o Władysławie Bartoszewskim, stworzyły plakat, przeprowadziły wywiad z nauczycielami i uczniami szkoły na temat tego, co dla nich znaczą słowa Profesora. 1 czerwca będą posłować na Sejm Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy i życzymy owocnych obrad!