Women power

• 4 kwietnia 2022

Women power

960 720 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

„Women power – raising awareness”

W dniach od 28.03 do 01.04 gościliśmy w naszej szkole młodzież wraz z nauczycielami z Turcji, Rumunii, Czech oraz Włoch. Spotkanie odbyło się w ramach programu Erasmus „Women power – raising awareness”. To był bardzo intensywny i emocjonujący tydzień pełen różnorodnych atrakcji, począwszy od międzynarodowego wieczoru uświetnionego przysmakami pochodzącymi z danego kraju oraz pokazem tańców wykonanych przez zespoły MDK nr 1, przez wizytę w Muzeum Śląskim i w sali koncertowej NOSPR, aż do wyjazdu do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Krakowa. Wszystkie atrakcje były przeplatane warsztatami dotyczącymi roli kobiet w przeszłości i teraźniejszości, prezentacjami uczestników projektu opartych na autentycznych wywiadach z mamami oraz babciami uczniów, jak również artykułami pisanymi w grupach międzynarodowych. Wstępem do aktywnej projektowej pracy uczniów był wykład pani Profesor dr hab. Irmy Koziny z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach podejmujący temat feminizmu oraz roli kobiet w sztuce. Nasz międzynarodowy tydzień podsumowaliśmy uroczystą kolacją oraz rozdaniem certyfikatów.

To był bardzo emocjonujący, pracowity, ale i cudowny czas! Następny etap odbędzie się w miejscowości Vieste we Włoszech!