• 9 października 2021

1024 683 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Zwiedziliśmy stolicę

W dniach od 6 do 8 października klasy 3c i 3d1n wraz z paniami Olgą Rygułą, Elżbietą Pękałą i Rutą Seidel zwiedzały Warszawę.

Po przyjeździe do Warszawy w środę zwiedziliśmy historyczny zespół miasta z traktem królewskim, Zamek Królewski, Plac Zamkowy, z Kolumną Zygmunta, spacerowaliśmy po Starym Mieście, następnie przemieściliśmy się na Plac Piłsudskiego i pod Grób Nieznanego Żołnierza.

Kolejnego dnia zachwycaliśmy się pięknymi alejkami, jesiennie wyglądającym zespołem pałacowo – parkowym w Łazienkach, następnie obejrzeliśmy Belweder, byliśmy na cmentarzu na Powązkach, a wieczorem udaliśmy się do Teatru Komedia na sztukę Odjechana farsa.

Ostatniego dnia wyjechaliśmy na iglicę Pałacu Kultury i Nauki, zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zwiedzanie Warszawy było dla nas niezwykłą przygodą, pełną niezapomnianych wrażeń.