• 10 grudnia 2020

820 560 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Projekt eTwinning

Młodzież z Klubu Europejskiego rozpoczyna właśnie projekt eTwinning pod tytułem „You’ve Got Mail from Europe! – Penpal exchange and cultural awareness.” Projekt ten powstał, aby zaktywizować naszych uczniów w tych czasach wyobcowania, których wszystkie kraje doświadczają. Uczestniczy w nim ponad 300 uczniów w wieku 11-18 lat z siedmiu szkół w całej Europie, którzy znają się z programu Erasmus+ lub z eTwinningu.
Oprócz wymiany e-maili, uczniowie będą również pracować nad prezentacjami o swoich krajach na tematy, które będą ustalane co miesiąc (geografia, obchody narodowe, sztuka, tradycje, ważne osobistości, atrakcje turystyczne, kuchnia lokalna). Projekt będzie trwał 7 miesięcy (grudzień 2020 – czerwiec 2021). Naszym uczniom życzymy udanej współpracy i wspaniałych przyjaźni 🙂