O sukcesach kruczkowskich matematyków. Klasa Ie2 na podium!

  • 5 czerwca 2019

O sukcesach kruczkowskich matematyków. Klasa Ie2 na podium!

289 97 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Mathematiques sans frontieres” („Matematyka bez granic”) mający charakter zawodów międzyklasowych.

Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 przez Akademię w Strasburgu. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność wśród uczniów nie tylko z Europy, ale także z innych kontynentów. Do tej pory w konkursie uczestniczyli uczniowie z Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii Północnej, Luksemburga, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Austrii, Brazylii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nigerii, Maroka i Tunezji.

Od 1993 roku w konkursie bierze udział Polska.

Tegoroczna honorowa XXX edycja konkursu organizowana była pod patronatem Rady Europy. W Polsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięły w niej udział 323 klasy pierwsze z  132 szkół całej Polski.

W naszej szkole w konkursie uczestniczyły klasy: I e2, I e1, I d2 i 1 d1, które zajęły odpowiednio trzecie, czwarte, siódme i dziesiąte miejsce w regionie. Serdecznie gratulujemy!

Dyplom