Rada Młodzieżowa pamięta

• 28 stycznia 2019
150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

„Odeszli po to, by żyć.

I tym razem będą żyć wiecznie”.

28 stycznia minęła kolejna rocznica największej tragedii w historii naszej szkoły. 16 lat temu w czasie ferii zimowych grupa młodych ludzi wraz z dwoma opiekunami wyruszyła , aby przeżyć wielką przygodę – zdobyć zimą Rysy. Ośmioro z nich nigdy z tej wyprawy nie wróciło. Ewa, Justyna, Artur, Szymon, Przemek, Łukasz, Andrzej i Tomasz zginęli pod lawiną.

Jak co roku nauczyciele i uczniowie dali wyraz pamięci o tych, którzy stanowili część społeczności szkolnej, ale odeszli przedwcześnie. Wyrazem  tym było uczestnictwo we Mszy świętej, która 28 stycznia została odprawiona  w kościele p.w. Świętej Rodziny w Tychach. Po Mszy odbyła się krótka uroczystość w szkole – przedstawiciele Rady Młodzieżowej i klas złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą tragicznie zmarłych.