V Sympozjum „Oblicza Wolontariatu”

• 14 grudnia 2018
1024 576 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

W dniu 12 grudnia 2018 roku odbyło się w naszej szkole V Sympozjum” Oblicza Wolontariatu” dotyczące promowania pozytywnych postaw w stosunku do osób niepełnosprawnych, starszych i chorych. W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji zajmujących się działalnością charytatywną z terenu województwa śląskiego oraz małopolskiego.
Prelekcje wygłosili: wiceprezes Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach pani Józefa Osior, psycholog z Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach, pan Paweł Zioło oraz pani Malwina Nędzyńska z Fundacji „Mam Marzenie” w Krakowie.
Podopieczni Ośrodka św. Faustyna w Tychach zaprezentowali dwa przestawienia pt. „Zasłyszane, zakrzyczane” oraz „Reduta Ordona,” a uczniowie naszego liceum przedstawili koncert dla gości i wolontariuszy w dniu ich święta.