II Dzień V Kruczkowskiego Festiwalu Nauki

• 29 listopada 2018
820 1024 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Dzisiejsze festiwalowe wydarzenia to przede wszystkim inicjatywa uczniowska: prezentacje i quizy na temat krajów niemieckojęzycznych, które przygotowali uczniowie pana Jana Ryla. Uczniowie pani Ruty Seidel wprowadzili nas w przedświąteczną atmosferę, prezentując najciekawsze zwyczaje w krajach niemieckojęzycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Heleny Dumy, uczennicy, która 13 lat spędziła z rodzicami w Kuwejcie. To świat zupełnie odmiennej dla nas, ale ciekawej kultury i obyczajowości.

Quiz polonistyczny był okazją do zabawy językowej. Pięć drużyn z klas pierwszych zmagało się z problemami literackimi, językowymi i kulturowymi. Quiz wygrał zespół z klasy 1D1.

Wiktoria Piórkowska, uczennica klasy 2C2 przedstawiła prezentację  ,,Czy zwierzęta też mogą być FIT – czyli o jakości żywienia zwierząt domowych”. Okazuje się, że zwierzęta domowe też mogą się odchudzać i być na diecie 🙂

Mgr Agnieszka Ociepa-Weiss  przedstawiła wykład naukowy „Zabytki w Tychach”.

Pani Elżbieta Pękała z grupą uczniów z klasy 2C1 odwiedziła Zakład Diagnostyki Obrazowej  Górnośląskiego Centrum Medycznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Była to pouczająca i bardzo ciekawa wycieczka naukowa.

Ukoronowaniem dzisiejszego święta była dyskoteka – bal przebierańców. Organizatorzy imprezy –  Rada Młodzieżowa ogłosiła konkurs na najlepsze przebranie!

ZDJĘCIA Mateusz Adamus 1d1