JUŻ JUTRO RUSZA V KRUCZKOWSKI FESTIWAL NAUKI !

• 27 listopada 2018
150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

Wprost trudno uwierzyć, że czas tak szybko płynie, ale jutro w naszej szkole rusza z całą mocą V Kruczkowski Festiwal Nauki, który potrwa 3 dni, od 28  do 30 listopada 2018 roku. Wykład inauguracyjny pt. „Nobel i Dylan” wygłosi prof. dr hab. Ryszard Koziołek Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pan profesor już od 5 lat jest naszym honorowym gościem. Jego wykłady są prawdziwą ucztą dla ducha. Na festiwalu nie zabraknie wykładów na temat medycyny estetycznej, a konkretnie chirurgii plastycznej. Oprócz tego weźmiemy udział w warsztatach chirurgicznych, spotkaniach z ciekawa chemią, quizach językowych zarówno z języka niemieckiego, jak i angielskiego i francuskiego, konkursach sudoku i wielu innych.  Mgr Mariusz Wierzgoń  opowie o swoich podróżach na Antarktydę, dr Damian Guzek o manipulacji i perswazji. Dowiemy się również, jak komiksy pokazują świat. Dr Bartłomiej Pawlik zapozna nas z liczbą chromatyczną Thue’go oraz przedstawi proste (?!) problemy matematyczne. Nie zabraknie także prezentacji naszych uczniów.

Zapraszamy na festiwal!