OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DEUTSCHFREUND 2015
Dominika Pustelnik – tytuł laureatki
Tomasz Pietrucha – wynik bardzo dobry
Karolina Bliźniak, Magdalena Pająk, Łukasz Latusik, Karol Marciniak – wynik dobry
OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO SPRACHDOKTOR 2016
Dominika Pustelnik, Ryszard Danielczyk, Karol Drabik, Magdalena Pająk, Tomasz Pietrucha, Małgorzata Rolnik, Karolina Bliźniak, Sylwia Złotecka, Aleksander Manasar – wynik bardzo dobry
Łukasz Dulat, Sara Forreiter, Dominik Wojtyto, Agata Kiszczak – wynik dobry
OGÓLNOPOLSKI KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO EUROLANDESKUNDE 2016
Karol Marciniak, Łukasz Latusik i Dominik Wojtyto -udział w II etapie
OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2016
Kacper Ciucias– wynik bardzo dobry
Łukasz Karaś, Sebastian Kubas i Zuzanna Rozmus– wynik dobry
OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH FLIER 2015
Dominika Kupień – wynik dobry
EUROPEJSKI KONKURS TŁUMACZENIOWY ‘JUVENES TRANSLATORES’
Małgorzata Suchogórska i Ida Grela – wyróżnienie
OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY ALCHEMIK
Robert Noglik– wynik bardzo dobry
Klara Synowiec, Katarzyna Hryniewiecka, Aleksandra Gładyś, Małgorzata Rolnik, Łukasz Antkowiak, Szymon Reck, Karolina Bliźniak, Tomasz Pietrucha, Dominika Kaźmierczak, Paulina Koba, Stefan Horodeński, Kamil Kegler, Krzysztof Cwynar, Teresa Matlak – wyróżnienia
REGIONALNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I
Marcin Zielonka – II miejsce
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR MATEMATYCZNY
Bartosz Jelonek, Ryszard Zawiła, Sebastian Andraka, Michał Gudyka, Łukasz Karaś, Dawid Boduch, Jakub Katolik – wyróżnienia
MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY MATEMATYKA BEZ GRANIC
Klasa I e – III miejsce
Klasa I d2 – IV miejsce
KONKURS „ANALITYK DANYCH” ORGANIZOWANY PRZEZ UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH
Dominik Wojtyto, Karol Marciniak, Łukasz Latusik – udział w finale
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY „EUREKA 2016”
Karol Marciniak – wynik bardzo dobry
Zuzanna Rozmus, Dawid Mudry, Dominik Wojtyto – wyróżnienia
XXXVIII WOJEWÓDZKI DWUOSOBOWY TURNIEJ Z FIZYKI DLA KLAS I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
Ryszard Zawiła, Marcin Zielonka – wyróżnienie
WOJEWÓDZKI KONKURS W ŚWIECIE ROŚLIN I ZWIERZĄT
Aleksandra Gładyś, Maria Ostrowska, Karolina Żelezny, Małgorzata Rolnik – udział w finale
KONKURS WIEDZY NEUROBIOLOGICZNEJ – „BRAIN BEE” (ORGANIZOWANY PRZEZ POLSKIE TOWARZYSTWO PRZYRODNIKÓW IM. M. KOPERNIKA I KOŁO NAUKOWE STUDENTÓW NEUROBIOLOGII UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO „NEURONUS”)
Maria Ostrowska – udział w finale
XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS POLONISTYCZNY Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ
Rafał Paterek, Marta Dębosz, Klara Synowiec – finaliści
XXIV REGIONALNY TURNIEJ RECYTATORSKI MIEDŹNA 2015
Marta Marcak – I miejsce
XI POWIATOWE IGRZYSKA ORTOGRAFICZNE KORRIDA 2016
Aleksandra Gładyś i Aleksandra Stasica – II miejsce drużynowo
KONKURS „EURODYKTANDO” POD PATRONATEM PROF. JERZEGO BUZKA
Aleksandra Gładyś – wyróżnienie
KONKURS MŁODE TALENTY
Adam Woch – laureat w kategorii literackiej
Sabina Herbuś, Bartosz Blada, Jakub Dębosz i Maciej Guzik – wyróżnienie
w kategorii scenicznej, zespół muzyczny
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA ANALIZĘ I INTERPRETACJĘ TEKSTU POETYCKIEGO
Agata Matyja – II miejsce
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ADAMA MICKIEWICZA
Piotr Tłustochowicz – I miejsce
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ADAMA MICKIEWICZA
Jan Biernat – I miejsce
Piotr Tłustochowicz – II miejsce
VII ŚLĄSKI TURNIEJ DEBAT OKSFORDZKICH
Drużyna w składzie: Hanna Germanek, Patrycja Krzystolik, Julia Szczupłakiewicz i Julia Zapała – I miejsce w turnieju regionalnym, V miejsce w Polsce
XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS
Karolina Jasieńska – wyróżnienie
Michał Dubaj – kwalifikacja do wystawy
XXIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA”
Nina Grzybowska – wyróżnienie
KONKURS ARTYSTYCZNY „JESIENNY OGRÓD SZTUK”
Maria Zajączkowska – nagroda