Erasmus + w Rumunii

• 3 września 2018
150 150 I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego w Tychach

W dniach od 11 do 17 marca 2018 roku siedmioro uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Pawlik-Pszczółki i pani Anity Dziewulskiej odwiedziło Rumunię w ramach programu Erasmus +

Projekt Moving Minds through Movies, w którym wzięli udział uczniowie z Turcji, Rumunii, Włoch, Litwy i Polski, związany był z filmem, scenariuszem, montażem itp. Zajęcia ze specjalistami z dziedziny sztuki filmowej, wizyta w studiu i wspólna międzynarodowa praca pozwoliły nakręcić filmy, które spotkały się z dużym uznaniem.

Mlodzież zwiedziła również najpiękniejsze miejsca w Rumunii: Sinaię w Karpatach, Braszów, zamki w Peles i Bran w Transywanii (ten ostatni zasłynął jako siedziba Drakuli). Nawiązano wiele przyjaźni, a niektóre z nich z pewnością przetrwają próbę czasu.